Ekonomi

South Indian Bank hisseleri kredi faiz artırımının ardından yükseldi

South Indian Bank hisseleri, kredi faiz oranlarındaki artışın açıklanmasının ardından bugün hafif bir artış göstererek önceki seansın kapanış değerine göre %0,6 artışla ₹25,10 seviyesinden açıldı. Hisse bu sabah saat 09:30’da istikrarlı varlık kalitesi göstergeleri ile işlem görmeye başladı.

Mütevazı artış, bankanın en son mali performans raporunun ardından geldi. 19 Ekim’de South Indian Bank, 2024 mali yılının ikinci çeyreğinde net kârında yıllık %23,2 oranında önemli bir artış olduğunu ve toplam 275 crore (100 crore INR = yaklaşık 12 milyon ABD Doları) olduğunu bildirdi. Bu büyüme, Gayri Safi Takipteki Aktiflerin (GSMH) geçen yılın aynı çeyreğine göre %5,67’den %4,96’ya düşmesiyle kanıtlandığı gibi, varlık kalitesindeki önemli iyileşmeye bağlanıyor.

Bankanın bireysel ve altın kredilerine stratejik odaklanması bu olumlu sonuca katkıda bulundu. Bireysel kredilerde ₹684 crore artış yaşandı ve portföy büyüklüğü ₹2.107 crore’a ulaştı. Ek olarak, altın kredileri önceki yıla göre ₹2.087 crore artarak 14.998 crore değerinde güçlü bir portföy oluşturdu.

InvestingPro İçgörüleri

South Indian Bank’ın (SIBK) son performansının ışığında InvestingPro, faydalı gerçek zamanlı bilgiler ve ipuçları sunuyor. Bankanın piyasa değeri 2023 yılı 3. çeyreği itibarıyla F/K oranı 12,15 ile 270,57 milyon dolar gibi önemli bir seviyede bulunuyor. Banka ayrıca 2023 yılının 3. çeyreğine kadar son on iki ayda %6,74 gelir artışı kaydetti.

InvestingPro Tips, bankanın hisse başına kazancını sürekli olarak artırdığını ve Banka sektöründe lider bir oyuncu olduğunu vurguluyor. Gelir artışındaki son yavaşlamaya rağmen banka geçen yıl yüksek bir getiri elde etti ve analistler şirketin bu yıl da kârlı kalacağını öngörüyor.

Bunun gibi daha fazla bilgi için InvestingPro’ya abone olmayı düşünün. Devam eden Black Friday indirimiyle aboneliğinizde %55’e varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. InvestingPro, yalnızca South Indian Bank’a özel 13 ek ipucu içeren kapsamlı bir ipucu listesi sunuyor. Bu ipuçları bilinçli yatırım kararları vermede çok değerli olabilir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu