Teknoloji

Apple, iPhone da dahil olmak üzere birçok ürününde 3D baskıya geçebilir

Apple’ın yeni cihazlarında kullanacağı bazı çelik çerçeveleri üretmek için 3D yazıcıları test ettiği iddia ediliyor.

Bazı Apple Watch’lar ve iPhone’ların Pro çeşitleri de dahil olmak üzere Apple’ın ileri teknoloji modellerinin kasalarında şu anda çelik kullanılıyor. Daha ucuz modellerde bunun yerine daha hafif alüminyum kullanılır ve Apple Watchgelecek yılın başlarında 3D baskıdan faydalanması beklenen daha yüksek kaliteli titanyumu tercih ediyor.

Konuya yakın kaynaklardan alıntı yapan Bloomberg, Apple’ın çevresel amaçlara yönelik değerli bir adımı temsil edebilecek testlerinin devam ettiğini ve titanyumun yanı sıra çelik için de 3D baskıya odaklandığını bildirdi. Normalde metalden kesilmesi gereken 3D baskı kesimlerini tercih etmek, israfın azaltılmasına ve sürecin hızlandırılmasına yardımcı olacak ve Apple’ın çalışmalarına yönelik güçlü talep nedeniyle daha fazla birim teslim etmesine olanak tanıyacak.

Bu üretim formülü, teknoloji devine, üretiminde geri dönüştürülmüş malzemeler kullanma olanağı da sağlayacak. Şirket daha önce kasaları için geri dönüştürülmüş alüminyum ve çelik tedarik etme taahhüdünde bulunmuştu.

CNBC’ye göre süreç ilk olarak Apple Watch Series 9 için testlerve muhtemelen birkaç hafta içinde tanıtılacak, ancak başarılı olması halinde daha fazla cihazı içerecek şekilde genişletilebilir.

Şirket, yeni nesil iPhone’ların ve Apple Watch’ların tanıtılması beklenen sonbahar etkinliğinin 12 Eylül’de gerçekleşeceğini doğruladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu