Teknoloji

Apple’ın iOS 17’deki hataların çokluğu nedeniyle iOS 18’i geliştirmeyi bıraktığı iddia edildi: Peki lansman tarihi değişecek mi?

Elma Bir işletim sistemini piyasaya sürdükten sonra gibi büyük kurumlar kesintisiz olarak yeni işletim sistemi üzerinde çalışmaya başlarlar. Bu sayede olası gecikmelere karşı önceden önlem alma ve aynı zamanda sistemlerin daha verimli çalışmasını sağlama olanağına sahip olurlar. Apple bu sefer yeni işletim sistemleri geliştirme sürecini biraz geciktirmekSıkışmış gibi görünüyor.

İşletim sistemlerindeki hatalar Apple’ı zor durumda bırakıyor

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple iOS 18, macOS 18, WatchOS 11 ve tvOS 18 Proje için yürütülen geliştirme çalışmaları ileri bir tarihe ertelendi. Geliştirmeden sorumlu ekip, mevcut işletim sistemlerinde ortaya çıkan hataları ayıklamak ve düzeltmekle görevlidir. Cupertino’daki çalışanlar ayrıca mevcut bazı sorunları ortadan kaldırdı ve yazılımın performansını artırdı. yükseltmek‘a atandı.

Apple’ın yazılım geliştiricisi ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi yıllardır hataları ayıklamak için ciddi çaba harcıyor. Bu kararda, yeni işletim sistemlerine yönelik iç denetimlerde birçok hatanın göz ardı edildiğini keşfeden Federighi’ye bağlı yazılım mühendisliği ekibinin bulgularının etkili olduğu belirtiliyor.

Öte yandan bu karar, Apple’ın işinden vazgeçip aylarca hatalarla uğraşacağı anlamına da gelmiyor. Bir kaç gün sonra Yeni işletim sistemleri üzerinde çalışmalar devam edecek. Peki bu işletim sistemleri yayın tarihlerinde değişiklikbeklemiyoruz..

Mevcut işletim sistemlerinin son büyük güncellemelerini mart ayında alacağı iddia ediliyor. Gelecek yılın yaz aylarında düzenlenmesi beklenen geliştirici konferansında yeni versiyonların tanıtılacağını tahmin edebiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu