Haber

Belgorod bölgesinde düşürülen Il-76 uçağının kara kutusu bulundu

Acil Durumlar Bakanlığı’ndan bir yetkili, Sputnik’e yaptığı açıklamada, Ukrayna tarafından düşürülen Rus Il-76 askeri nakliye uçağının her iki kara kutusunun da Belgorod bölgesindeki kaza yerinde bulunduğunu ve teknik durumlarının iyi olduğunu belirtti. iyiydi.

Resmi, ” Hem uçuş parametreleri kaydedici hem de ses kayıt cihazı olan kara kutular bulunduAçıklamada, bulunan kara kutuların Soruşturma Komisyonuna teslim edildiğini de sözlerine ekledi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 65’i Ukraynalı mahkumların da aralarında bulunduğu 74 kişinin bulunduğu Rus uçağının Ukrayna’dan gelen roketle vurulduğunu duyurdu.

Açıklamada, uçakta 6 kişilik mürettebatın, esir değişimi için 65 Ukraynalı askeri işçinin ve onlara eşlik eden 3 Rus askerinin bulunduğu hatırlatılarak, uçaktaki mürettebat ve tüm yolcuların hayatını kaybettiği bildirildi. .

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Kiev rejiminin”, Chkalovsk Havaalanı-Belgorod güzergahını takip eden ve esir değişimi için Ukraynalı askeri personeli taşıyan Rus askeri nakliye uçağını Moskova saatiyle 11.15’te düşürdüğü belirtildi. Terör eylemi“Bunu kendisinin yaptığı belirtildi.

Açıklamada, ” Uçak, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından Kharkiv bölgesindeki Liptsi yerleşiminden uçaksavar füze sistemi kullanılarak düşürüldü. Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetlerinin radarları iki Ukrayna füzesinin fırlatılışını gözlemledi” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu