Ekonomi

Ceviz satışları Ramazan Bayramı öncesi arttı

Bilecik’te Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla ceviz satışlarında büyük artış yaşandı.

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte kuruyemişçi dükkanlarında yoğunluk devam ediyor. Bayramın bitmesine az bir süre kala vatandaşlar hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da ceviz satışları esnafı sevindirdi. Vatandaşların misafirlerine ev yapımı cevizli baklava ikram etme fikri satışların ikiye katlanmasına neden oldu.

“Ürünleri en uygun fiyata müşteriye ulaştırıyorlar”

Yaklaşık 10 yıldır İstiklal Mahallesi’nde esnaflık yapan İlhan Öztürk, bayram öncesi keyifli vakit geçirdiklerini dile getirdi. Öztürk, çarşı esnafı olarak en uygun fiyatlara işleri müşteriye teslim ettiklerini, bayram öncesi ceviz satışlarının çok yeterli olduğunu söyledi.

Öztürk, ceviz satışlarının eskiye göre ikiye katlandığını belirterek, “Her yıl bayramdan bir hafta önce ceviz ve türevlerinin satışı artıyor. Özellikle ceviz satışı artıyor çünkü insanlar bayramdan önce eve baklava yapmak için ceviz alıyor. ceviz satışlarının normalden iki kat arttığını ya da kuruyemiş çeşitlerinin tüketiminin arttığını söylüyorlar.İnsanlar bu eserleri bayram ziyaretine gelecek misafirlerini ağırlamak ve onlara bir şeyler ikram etmek için kullanıyor ama bu bayramın yeri ayrı tabii ki dedi. – BİLECİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu