Haber

CHP Lideri Özel’e açıkça soruldu: Kılıçdaroğlu’nun yandaşları tasfiye mi ediliyor?

Yerel seçimler için geri sayım devam ederken, aday belirleme sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın kişilerin CHP’den tasfiye edildiği iddiaları da sıklıkla gündeme geliyor. Tartışmalar sürerken tartışmanın muhatabı CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e böyle bir durumun mümkün olup olmadığı açıkça soruldu.

“KEMAL BEY’E EN ÇOK DESTEK OLAN İKİ DOSTUMUZ…”

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’a konuşan Özel, “Kılıçdaroğlu taraftarlarının tasfiye edildiği tezi doğru mu?” “Bir şey sorabilir miyim? Mersin’de tasfiye var mı? Adana’da tasfiye var mı? Aydın’da var mı? Balıkesir’de var mı? Bursa’da var mı? Kongrede en çok zorlandığımız o oldu. Kılıçdaroğlu’nun açıkça arkasında duran.” Bunlar belediye başkanlarıydı. Belediye başkanı olmayan ama Kemal Bey’e en çok destek veren iki arkadaşımızı Bursa ve Balıkesir’de aday gösterdik. O zaman bu isimleri nereye koyacağız? İstanbul’da Kemal Bey’i destekleyen Bora Balcıoğlu, ankette öne çıktığı için aday gösterildi. “Kongrede Bahçelievler’in adayı Gülizar Emecan bizden önce vardı. Battal Bey’in aday gösterilmediği gün aday gösterilen 10 kişiden 4’ü kongrede bize karşı çıktı. Tasfiye söz konusu değil” yanıtını verdi.

“ADAY LİSTELERİ REDDEDİLMİŞTİ”

Açıklamasını sürdüren Özel, “Yayınlanan aday listelerinde bu iddialar yalanlanıyor” diye konuştu ve şöyle devam etti: “Hatta şöyle eleştiriler alıyorum: ‘Siyaset bu kadar objektifliğe tahammül edemez. Bazı yerlerde kendinize yakın isimler koymanız gerekirdi. Kılıçdaroğlu’na yakın olan, kongrede onun yanında yer almayan kişileri atıyorlar’ diyorlar.” “Böyle eleştiriler alıyorum. Battal Lider de tam tersini savunuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu