Haber

Çıldır’da Yaz Kur’an Kursu Öğrencileri İçin Yüzme Etkinliği Düzenlendi

Çıldır Kaymakamlığı öncülüğünde Çıldır İlçe Müftüsü ve Çıldır İlçe SporYaz Kur’an Kursu öğrencileri için planlanan “Yüzme Etkinliği”, Müdürlüğün koordinasyonunda ve Çıldır Belediyesi’nin desteğiyle düzenlendi.

Çıldır Müftülüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Yaz Kur’an-ı Kerim Kursu öğrencileri, Ardahan’da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı kapalı yüzme havuzunda eğitmenleri eşliğinde yüzme etkinliğine katıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Çıldır İlçe Müftüsü Abdullah Doğan; “İlçe Müftülüğü olarak okulumuzda Yaz Kur’an Kurslarında Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgilerin öğretilmesinin yanı sıra zaman zaman sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de öğrencilerimizi orta noktalara getirmeye gayret ediyoruz. Camiler Sosyal ve kültürel aktivitelerle beyinlerini, sportif aktivitelerle bedenlerini dinlendiriyorlar.Bu tür aktiviteler öğrencilerin derse olan doyumlarının ve motivasyonlarının artmasına vesile oluyor.Öğrencilerin daha sıkı bağ kurmalarını sağlıyor. veliler gurur duyuyor. Müdürlüğümüze ve Çıldır Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” sözlerinde kullandı. – ARDAHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu