Yaşam

Emre Kınay, RTÜK’ün Yemek Sahnesi İçeren Dizileri Bir Ay Boyunca Yasakladığını İddia Etti!

İki Aile, Güneşin Kızları ve Tozluyaka gibi sevilen yapımlarıyla beğeni toplayan Emre Kınay, sosyal medya hesabıyla dikkatleri üzerine çekti. Kınay, RTÜK’ün ramazan ayı nedeniyle dizi yapımcılığına özel uyarı gönderdiği teziyle gündem oldu.

Tüm detayları görelim…

Show TV’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisine RTÜK tarafından verilen ceza sosyal medyayı salladı.

RTÜK, ‘kadına şiddet’ ve ‘zorla evlendirme’ sahnelerinden 5 kez yayını keserek 1.5 milyon TL ceza kesti.

Kızılcık Şerbeti oyuncuları başta olmak üzere birçok ünlü isim bu cezaya tepki gösterdi. Yaşananlara tepkisiz kalmayan ünlülerden biri de Emre Kınay oldu.

Son olarak Tozluyaka dizisinde ‘Kenan Yağızoğlu’ karakterine hayat veren Kınay, sessiz kalan yapımcı ve siyasetçilere seslendi.

RTÜK tarafından yayınlanan dizide ünlü oyuncunun ramazan ayı boyunca yapımcılara yemek yasağı getirdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

“RTÜK yapımcılara uyarı gönderdi… 1 ay boyunca kahvaltı, yemek ve su dahil içmenin yasak olduğu sahnelerde… Mesela müdahale sahnesi çekilecekken ölmekte olan bir adama su içiremezsiniz. Aksi halde ceza kuralı vardır. 4. Murat döneminden beter… Ses çıkaran yapımcı, oyuncu, sanatçı yok ama herkes laik demokrasiden yana… Biliyorsunuz kimsenin yaşam tarzına karışmadınız. O kadar mı korkuyorsun? Ya siz politikacılar artık incitmezseniz…”

Emre Kınay’ın Instagram paylaşımı ?

Konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu