Haber

Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan, Çavuşoğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısında şunları söyledi: (2)

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, uluslararası toplumun dünyanın neresinde olursa olsun insani krizlere karşı tarafsız ve kayıtsız kalmaması gerektiğini söyledi.

Mirzoyan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Dışişleri Bakanlığı’nda yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Mirzoyan, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine, Türk halkına ve hükümetine ülkesi adına taziyelerini iletti, yaralılara acil şifalar diledi.

1988’de Ermenistan tarihinin ve halkının yaşadığı en acı olaylardan biri olan Spitak depremini hatırlatan Mirzoyan, “Artık bu deprem ve acısı bize yabancı değil. Benzeri doğal afetler de elbette ortaya çıkıyor. Bir devletin sınırlarının dışına taşan ve tüm insanlık için bir trajedi olan bu felaketleri aşmak için dünya tek cephe oluyor. Uluslararası toplumun dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelen insani kriz karşısında tarafsız ve kayıtsız kalmaması gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Ermenistan’ın depremin ardından hızla arama kurtarma ekipleri ve insani yardım gönderme kararı aldığını belirten Mirzoyan, Çavuşoğlu’na ülkesinin arama kurtarma ekipleri ve yardım faaliyetleriyle ilgili takdir sözleri için teşekkür etti.

Mirzoyan, Ermeni arama kurtarma grubunun ortaklarıyla iş birliği içinde çok değerli faaliyetler yürüttüğünü ve insanların hayatını kurtardığını belirtti.

(Bitti)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu