Haber

Erzincan’da 80 Düzensiz Göçmen ve 181 Şüpheli Jandarma Tarafından Yakalandı

Erzincan’da jandarmanın düzenlediği uygulamalarda 80 düzensiz göçmen ve çeşitli suçlardan aranan 181 şüpheli yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, huzur ve güven ortamının korunması amacıyla 1-31 Ağustos tarihleri ​​arasında kamu düzeni, terör ve narkotik olaylarından aranan şahısların yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla çeşitli uygulama ve operasyonlar gerçekleştirdi.

Uygulamada, çeşitli suç ve kabahatlerden dolayı 331 şüpheli hakkında cezai ve idari işlem yapan ekipler, ele geçirilen ekipmanlara el koyarken, aranan 181 şüpheliyi de gözaltına aldı.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Şube Müdürlüğü ekipleri, 10 yasa dışı varlık ve 4 göçmen kaçakçılığı olayına müdahale ederek, sistemsiz 80 göçmen ve insan kaçakçılığına karışan 9 şüpheliyi yakaladı. Şüpheliler ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, düzensiz göçmenlerden 78’i sınır dışı edildi.

Kentte 15 faili meçhul olayı araştıran JASAT ekipleri, olaylardan 13’ünü gün yüzüne çıkardı.

Ekipler, operasyon ve operasyonlarda 464 madeni para, 40 tarihi eser, 15 tarihi kolye, 29 tarihi yüzük, 1 tarihi küpe, 3 dini eser, 908 paket bantsız sigara, 5 bin 760 dolu tüp, 1 kurusıkı tabanca, 1 şarjör ele geçirdi. ve 31 tabanca mühimmatı. 27 şüpheli gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu