Ekonomi

G7 ülkeleri temsilcileri Ukrayna’nın ekonomik durumunu görüştü

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Uluslararası Ekonomiden Sorumlu Ulusal Güvenlik Danışmanı Mike Pyle’ın, G7 ülkeleri tarafından oluşturulan Ukrayna İdari Komitesine Barış Koordinasyon Platformu’nun açılış toplantısına katıldığı bildirildi. Ukrayna hükümeti ve uluslararası finans kurumlarının temsilcileriydi.

Açıklamada, temsilcilerin Ukrayna’nın acil finansman ihtiyacının yanı sıra ülkenin gelecekteki ekonomik güzelleştirme ve yeniden yapılanma çabalarının uyumunun ele alındığı belirtilirken, ilgili Ukraynalı makamlarla ortak çalışma taahhüdünde bulunulduğu kaydedildi. bu kapsamdaki gereksinimleri belirlemektir.

Açıklamada, Ukrayna ekonomisinin istikrara kavuşması ve sürdürülebilir bir toparlanmanın sağlanması için gerekli takviyelerin sağlanacağı vurgulanırken, Ukrayna hükümetinin ekonomik reform gündemi takdirle karşılandı.

Pyle’ın Ukrayna Başbakanı Denis Shmigal, Maliye Bakanı Sergey Marchenko, Avrupa Komisyonu yetkilisi Gert Jan Koopman ve Japonya’ya katkılarından dolayı teşekkür ettiği açıklamada, bir sonraki toplantının mart ayında yapılacağı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu