Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Tacikistan Cumhuriyeti’nin 32. bağımsızlığının yıl dönümü resepsiyonuna katıldı

GENÇLİK ve SporBakan Osman Aşkın Bak, Tacikistan Cumhuriyeti’nin 32. bağımsızlığının yıl dönümü nedeniyle düzenlenen resepsiyona katıldı.

Tacikistan Cumhuriyeti’nin 32. bağımsızlığının yıldönümü Ankara’da bir otelde düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Tacikistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Gulov Ashrafjon Sheralievich ile siyaset, eğitim ve iş dünyasından isimler katıldı.

‘TİCARET HACMİMİZİ 1 MİLYAR DOLARA ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ’

Resepsiyonda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye ve Tacikistan’ın ortak tarih ve mirasla birbirine bağlı iki kardeş ülke olduğunu kaydetti. Bu kardeşlik bağlarının her türlü insani, siyasi ve ekonomik çıkarların geliştirilmesi için güçlü bir temel oluşturduğunu belirten Bakan Bak, “Bugün Tacikistan’la bağlantılarımız spordan ulaşıma, tarımdan sağlığa, enerjiden sanayiye her alanda gelişiyor. Bu ilişkileri daha da derinleştirmek ve kurumsallaştırmak istiyoruz. 2022 yılında 560 milyon dolara ulaşan toplam ticaret hacmimizi 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Temennimiz attığımız ortak adımların atılmasıdır. Atacağımız atılımlar insanlarımızı birbirine daha da yakınlaştıracaktır.Spor bu adımları gerçekleştirmemizi sağlayacak en güçlü köprülerden biridir.Türkiye özellikle son 22 yılda dünyanın en genç spor tesislerine sahiptir ve Yıllardır gerçekleştirdiği spor ataklarıyla uluslararası organizasyonların en beğenilen ülkelerinden biri.Spor imkanlarımız arttıkça ve altyapımız güçlendikçe sportif başarımız da artıyor. Bu noktada Türkiye, tecrübesini, bilgi birikimini ve güçlü fırsatlarını kardeş ülkesi Tacikistan ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor ve bu alanda “İşbirliğimizden memnuniyet duyacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu