Ekonomi

İngiltere ve İsviçre’den yeni serbest ticaret anlaşması saldırısı

İngiliz hükümetinden yapılan açıklamaya göre, İngiltere’nin Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kemi Badenoch bugün müzakerelere başlamak üzere İsviçre’ye gidiyor.

Müzakereler, İngiltere’nin 53 milyar sterlin ile en büyük 10. ticaret ortağı olan İsviçre ile ticaret hacmini artırmak için “güncellenmiş ve modern” bir serbest ticaret anlaşması oluşturmaya odaklanacak.

İki ülkenin ortasındaki ticaret hacmini artırmak için finansal piyasalar, hizmet şubesi, gelişen teknolojiler, veri inovasyonu ve dijital ticaret ön plana çıkacak.

İsviçre’nin ithalat talebinin 2050 yılına kadar yüzde 78 artması beklenirken, yeni serbest anlaşma ile İngiltere’nin İsviçre’ye ihracat yapan işletmelerin vergilerini yılda 7,4 milyon pound, anlaşmanın ise 14 bin sterlin katkı sağlayacağı öngörülüyor. işletmeler.

Badenoch, bugün başlayacak müzakerelere ilişkin değerlendirmesinde, İngiltere’nin hizmet branşı ihracatının geçen yıl 397 milyar lira ile rekor seviyeye ulaştığını belirterek, yeni anlaşma ile başta hizmet sektörü ihracatı olmak üzere diğer alanlardaki ticaret hacminin de arttığını kaydetti. iki ülkenin ortasında artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu