Haber

İtalya’ya gelen Çinli turist sayısında artış yaşanıyor

Guo Wendi

ROMA, 12 Şubat (Xinhua) — İtalya Ulusal Turizm Konseyi Lideri ve CEO’su Ivana Jelinic, İtalya’ya gelen Çinli turist sayısının toparlanmak üzere olduğunu ve Çin’deki Bahar Şenliği tatilinden gelen turist sayısının arttığını söyledi. bu yıl “yeni zirvelere” ulaşabilir.

Jelinic, Xinhua’ya verdiği yazılı röportajda, bu yıl 10-17 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşen Bahar Şenliği tatilinin geleneksel olarak Çinli turist sayısının en yoğun olduğu dönemlerden biri olduğunu kaydederek, “Bu dönem kesinlikle hizmet verecek” dedi. önümüzdeki aylardaki eğilimleri anlamak için bir gösterge olarak.”

Jeliniç, bu yıl yılbaşı tatilinde uluslararası uçuşların artması ve Çin’den yurtdışına giden turist sayısının artması gibi olumlu faktörlerle birlikte yılın ikinci yarısında Avrupa ve İtalya’ya Çinli turist sayısında ciddi bir artış yaşandığını belirtti. 2023.

Jeliniç, Çin’in yurt dışı turizm potansiyelinin çok büyük olduğunu ve bu yıl İtalya’ya gelen Çinli turist sayısının 2019 yılındaki rekora ulaşarak kırılmasının beklendiğini kaydetti.

“En çok ziyaret edilen şehirler şüphesiz Roma, Venedik, Floransa ve Milano olacak” diyen Jeliniç, güneydeki sahil beldeleri, Alpler bölgesi, tarihi köyler ve orta İtalya’daki termal tesisler gibi diğer destinasyonların da giderek popülerlik kazandığını sözlerine ekledi. Çinli turistler.

Doğal manzaraların, mimari güzelliklerin ve yerel mutfak ustalığının Çinli turist çekmede kritik bir rol oynadığına inandığını belirten Jelinic, “İtalya’da bu üç unsuru bir araya getirebilen noktalar, sayıları giderek artan turist çekme konusunda avantajlı bir konumda. Çinli turistler ve ülkede bunun gibi pek çok turistik yer var.” ” söz konusu.

Bu yılın Çin’in gelen ve giden turizm pazarının toparlanması açısından kritik olduğu değerlendiriliyor. Çin Ulusal Göç İdaresi’ne göre, 30 Aralık 2023 ile 1 Ocak 2024 tarihleri ​​arasındaki üç günlük Yeni Yıl tatili sırasında Çin’de 5,18 milyon gelen ve giden yolcu seyahati kaydedildi. Bu sayı aynı döneme göre 4,7 kat arttı. önceki yılın 2019 seviyelerine geri dönüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu