Haber

Kandıra Teksen’in lezzetli suyuyla ünlü çeşmesi yenilendi.

Kandıra’nın Teksen Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından aşınma ve yıpranma nedeniyle kullanılamaz hale gelen çeşme yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Kandıra Teksen’in lezzetli suyuyla ünlü çeşmesi yenilendi.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, lezzetli ve şifalı suyu nedeniyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kandıra’nın Teksen Mahallesi’ndeki zamanla yıpranan ve kullanılamaz hale gelen çeşmeyi yenileyerek keyifli bir görünüme kavuşturdu. Büyükşehir belediyesi il genelinde yapımını tamamladığı çok sayıda çeşmeyi vatandaşların hizmetine sunuyor. Zamanla yıpranan çeşmeler onarılarak hoş bir görünüme kavuşturulmuştur.

 

ÇEŞME TAMAMLANDI VE HİZMETE AÇILDI

Kandıra’nın Teksen Mahallesi’nde zamanla yıpranan çeşme, araçların geçişi sırasında hasar görerek kullanılamaz hale geldi. Mahalle muhtarı Kadir Yılmaz, “Muhtar Aktif Sistem” üzerinden durumu Büyükşehir Belediyesi Muhtarlığına ileterek çeşmenin yenilenmesini talep etti.

Köy Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı A grubu gruplarca ortaya çıkarılan çeşmenin kullanılmaz hale geldiği belirlendi. A Grubu ekiplerince yenilenen şadırvana şık bir görünüm kazandırıldı. Traverten taşı ile kaplanan ve teknesi değiştirilen çeşme, ön tarafının çini kaplanması ve boya işinin tamamlanmasının ardından görenlerin beğenisini kazandı.

 

VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜRLER

Muhtar Kadir Yılmaz ve mahalle sakinleri, halkın şifalı su olarak bildiği ve çevre mahallelerden vatandaşların da uğrak yeri olan çeşmeyi hafif içimi ve lezzetli tadıyla hizmete sokan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu