Haber

Katledilen Şenyaşar Ailesi’nin fertleri anıldı

14 Haziran 2018’de AK Parti Urfa eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınları tarafından öldürülen Hacı Esvet ile oğulları Celal ve Adil Şenyaşar, kabirlerinde anıldı.

Belediye Mezarlığı’nda düzenlenen anmaya Şenyaşar Ailesi’nin yanı sıra esnaf, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı. Anma töreni öncesi mezarlık çok sayıda polis tarafından kuşatıldı.

Emine Şenyaşar anma töreninde ağıt yaktı. Anmanın ardından mezarlık girişinde basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada konuşan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Urfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, katliamın devletin gücünü arkasına alan Yıldız Ailesi tarafından tüm Suruçlulara yönelik yapıldığını belirtti. Son 5 yılda adaletin tecelli etmediğini söyleyen Şenyaşar, “Hastanelerde insan öldürmek insanlık suçudur. 5 yıldır herkes için adalet istiyoruz. Başta Türkiye olmak üzere Türkiye’nin her yerinde harekete geçtik. Urfa Adliyesi’ne sesimizi dünyaya duyurduk. 5 yıllık süreçte devlet de hükümet de bizimle görüştüler, yaptılar, haklıyız dediler ama adım atmadılar. adalet için.Katliamın üzerinden 5 yıl geçti, çabalarımız devam ediyor.Yeni hükümet kuruldu,yasama yılı başladı.İçişleri ve adalet bakanları hukukun üstünlüğünü konuştular, bu sözlerin bozulmamasını istiyoruz. Lafta kalın.Bakanlar yaptıkları haksızlıklarla anılacak.Herkes bu adaletsizliği görüyor,yetkililer durumu biliyor.Bu adaletsizliğin bir an önce giderilmesini istiyoruz.Adalet gelene kadar çabamız devam edecek.Annem içeride. Urfa Adliyesi önünde ve Meclis’te sesimi duyurmaya devam edeceğim. Anne 67 yaşında ve sağlıklı. Sorunları var ama denemeye devam ediyor. Burada yüzlerce güvenlik görevlisi ve muhtemelen hastane katliamının tanıkları var. Milletvekili olarak herkesin sesi olacağıma söz veriyorum.”

Şenyaşar Ailesi, 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattıkları Adalet Nöbeti eyleminin 814’üncü gününde devam etmek için adliye önüne gitti. (DUVAR)

habergurpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu