Haber

Konya milletvekilleri yetkilerini aldı

Konya milletvekilleri yetkilerini aldı

KONYA – TBMM’de göreve başlayacak 28. dönem Konya milletvekilleri görevlerine başladı.

Konya Adliyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İl Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Kiraz, “Meclis’te ülkemizi temsil etmek üzere Konya’dan seçilen milletvekillerimize hayırlı olsun. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Başarılar diliyoruz” dedi.

İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Salih Zeki Bilgin, “Milletvekili seçimleri ülkemize, milletimize ve seçilmiş milletvekillerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu seçimlerin ülkemizin ve Konya’nın sorunlarını çözmesine vesile olmasını diliyoruz, seçilmiş milletvekillerimizin bu çok değerli ve gurur verici görevi sağlık ve sıhhat içinde yerine getirmelerini temenni ederim.” ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamasını canı gönülden temenni ediyorum.

Konuşmaların ardından AK Parti Milletvekilleri Tahir Akyürek, Orhan Fazilet, Selman Özboyacı, Meryem Göka, Mehmet Baykan, Ziya Altunyaldız, Latif Selvi, Mutafa Hakan Özer, CHP Milletvekilleri Barış Bektaş ve Hasan Ekici, MHP Milletvekilleri Mustafa Kalaycı ve Konur Alp Koçak, ÂLÂ Parti Milletvekili Ünal Karaman, görevi yine Refah Partisi Milletvekili Ali Yüksel aldı. Ardından tören sona erdi.

Törene Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, milletvekillerinin yakınları ve partili isimler de katıldı. AK Parti Milletvekili Abdullah Ağralı, vekalet törenine katılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu