Haber

Kuzenini öldüren doktor cezaevinde intihar etti

GAZİANTEP’te, para meselesinden çıkan kavgada kendisine saldırdığını öne sürdüğü kuzeni Alaattin Çelik’i öldürüp, 2 akrabasını yaralayan Bayan Doğum Uzmanı Tabip Bekir Çelik, cezaevinde intihar etti.

Olay, 10 Mayıs’ta, İncilipınar Mahallesi’ndeki Hekimler Sitesi’nin önünde meydana geldi. Alaattin Çelik ve yanındaki 2 kuzeni iddiaya göre, para meselesi nedeniyle amcalarının oğlu olan Kadın Doğum Uzmanı Doktor Bekir Çelik’in muayenesine gitti. Burada çıkan tartışmada Alaattin Çelik ve yanındakiler hekim Çelik’i darbetti. Bekir Çelik ise kendisine pala ve bıçakla saldıran kişilere tabancayla ateş açtı. Alaattin Çelik olay yerinde hayatını kaybetti, diğer 2 kişi yaralandı. Doktor Bekir Çelik, olayın ardından tutuklandı.

Hakkında ‘müebbet hapis’ cezası istemiyle dava açılan doktor Bekir Çelik, 30 Eylül’de 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen birinci duruşmada; insan sıhhatinin her şeyden daha değerli olduğunu ve hayatı boyunca bunun için çalıştığını söyledi. Tabip olarak mahkemede bulunduğu için utanç ve pişmanlık duyduğunu söyleyen Çelik, “Muayenehaneme gelerek beni darbettiler. Öldürme niyetim bulunmadan, hedef gözetmeden ateş ettim” dedi.

Doktor Bekir Çelik, bu sabah Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevi’nde, ömrüne son verdi. Sabah saatlerinde vazifeliler tarafından ranzasına asılı bulunan Çelik, otopsi süreçleri için isimli tıp kurumunun morguna kaldırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu