Haber

Meteoroloji’nin ardından AFAD da sağanak uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bugünün hava durumuna dair duyuru yaptı. Türkiye genelinde değerli bir değişiklik beklenmediği ve sıcaklıkların ekseriyetle mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia edildi.

Yapılan duyuruda fazla yağış alması beklenen bölgelere ikaz yapıldı. MGM’den “Yağışların zamanla Kıyı Ege ile Edirne ve Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Datça, Bodrum ve Marmaris’te mahallî olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m²) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış formunda olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması” için uyarı yapıldı.

Rüzgarın Hatay ile gece saatlerinde Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesinin beklendiği ve ulaşımda aksamalar olabileceği aktarıldı.

AFAD DA UYARDI

AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da Muğla uyarısı geldi. Kurum, “Muğla etraflarında kuvvetli; Datça, Bodrum ve Marmaris’te mahallî olarak çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olmasını kıymetle hatırlatıyoruz” iletisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu