Haber

Milas Belediyesi, AYA ile iş birliği protokolü imzaladı

Muğla Acil Yardım Arama Kurtarma Derneği (AYA) ile Milas Belediyesi arasında doğal afetler ve acil durumlarda arama kurtarma hizmetlerinin yürütülmesinde iş birliği yapmak üzere protokol imzalandı. Protokole göre dernek, acil durumlarda Milas Belediyesi Arama Kurtarma Birimi ile işbirliği yapacak.

Milas ilçesi coğrafi sınırları içerisinde meydana gelebilecek doğal afet ve acil durumlarda arama kurtarma hizmetlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla Milas Belediyesi ile Muğla Acil Yardım Arama Kurtarma Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Acil durum ve arama kurtarma ekiplerinin görev ve sorumluluklarının belirlenmesi, uyum, hareket tarzı, ilk yardım, arama kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra; Sosyal faaliyetlerde işbirliği yapmak amacıyla Muğla Acil Yardım Arama Kurtarma Derneği (AYA) ile Milas Belediyesi arasında işbirliği protokolü imza töreni düzenlendi.

Milas Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen imza töreninde; Protokolü Muğla Acil Yardım Arama Kurtarma Derneği (AYA) Lideri Turgay Güngör ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat imzaladı.

Protokol kapsamında Milas Belediyesi Afet ve Acil Durum Müdahale Planı çerçevesinde Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Arama Kurtarma Birimi ile iş birliği yapılacak.

Muğla Acil Yardım Arama Kurtarma Derneği, Milas’ta son yıllarda meydana gelen doğal afet ve acil durumlarda görev alarak birçok canlının hayatını kurtardı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu