Ekonomi

Şişecam, EPD Belgeli Ürün Sayısını Artırdı

Avrupa’nın en büyük düzcam üreticilerinden biri olan Şişecam, “CareforNext” sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda çevreye duyarlı ve yenilikçi çözümler sunmaya devam ederken, düzcamın tamamını kapsayan 11 adet EPD Belgesi (Çevresel Ürün Beyanı) ile sürdürülebilirliğe katkı sağlamaya devam ediyor. ürün yelpazesi.

Güç ve kaynak verimliliğini tüm değer zincirinin ön saflarına koyan Şişecam, çevreye olan duyarlılığı ile hareket etmekte, ürettiği işlerin karbon ayak izini izlemeye ve çalışmalarında sürdürülebilirlik performansını daha da artırmaya odaklanmaktadır. Şişecam, şeffaf cam, renkli düzcam, ultra şeffaf düzcam, ekstra şeffaf düzcam, birinci sınıf kuşeli cam, bordürlü cam, buzlu cam, elektrikli cam, ayna gibi geniş bir düzcam ürün yelpazesi sunmaktadır. boyalı cam ve lamine cam. uluslararası geçerliliğe sahip ve doğrulanmış 11 adet Çevresel Ürün Beyannamesi ile sürdürülebilirliğe katkı sağlamaya devam etmektedir.

Düzcam eser kümesi için Çevresel Eserler Beyanı (EPD) belgesini alan Şişecam, 2018 yılında sektöründe bu beyanı yapan ilk şirket olmuştur. Uçtan uca sürdürülebilirlik yaklaşımıyla Şişecam, yaşam döngüsü- odaklı yaklaşımını sürdürmekte ve sürdürülebilir çalışmalarını tescillemek için çalışma kapsamını genişletmeyi hedeflemektedir.

Şişecam, sürdürülebilir çalışmalarını kayıt altına almak ve sürdürülebilirlik beklentilerini tüm fiyat zinciri için yönetmek amacıyla, şubenin önde gelen danışmanlık firmalarından Metsims ile 2022 yılında yürüttüğü bir proje kapsamında Çevresel Zararlar Beyanını (EPD) hayata geçirmiş ve yayımlamıştır. .

Çevresel Eser Açıklamaları ayrıca üretim süreçlerini ve tüm varlık zincirini üretimden önce ve sonra çevresel bir bakış açısıyla değerlendirir. Bu beyanlar, üreticilere kaynak verimliliği sağlama, çevresel etkileri azaltma, marka değerini artırma ve çevresel performansı mimarlar ve mühendisler gibi karar vericiler ve nihai tüketiciler ile şeffaf bir şekilde paylaşma fırsatı sunar. LEED ve BREAM başta olmak üzere yeşil bina sertifikasyonu ve sürdürülebilir malzeme kullanımı için kritik belgeler olan Çevresel Eser Beyanları, sürdürülebilirlik bilincinin yaygınlaşmasıyla birlikte her geçen gün daha fazla değer kazanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu