Haber

Son dakika! Üniversitelerde yüz yüze eğitim 3 Nisan’da başlıyor

YÖK Lideri Erol Özvar, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı için alınan yeni kararları açıklamak üzere basın toplantısı düzenledi. Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin 3 Nisan’da başlayacağını duyurdu.

“DEPREMDE 1589 ÖĞRENCİMİZİ KAYBEDİK”

Özvar, “Deprem bölgesindeki üniversitelerimizde idari personel sayısı 30 bin civarında. Depremde 1589 öğrencimizi kaybettik. YÖK olarak depremin etkilerini azaltmak için bazı tedbirler aldık.” söz konusu.

YÖK Başkanı Erol Özvar

“DEVAM DURUMU ARANMAYACAK”

Alınan kararları paylaşan Özvar, “17 Şubat 2023 depremi nedeniyle 2022-2023 eğitim öğretim yılında uzaktan eğitim verme kararı aldık. 3 Nisan 2023 tarihi itibariyle sadece 2022-23 öğretim yılı bahar dönemi için geçerli olacak.” öğretim yılında devam şartı aranmaksızın yüz yüze eğitim almak isteyen öğrenciler, “Bahar yarıyılı ara sınavlarının şeffaflık ve denetlenebilirlik ilkesi esas alınarak uzaktan eğitim yöntemleriyle online olarak yapılabileceğine karar verildi.” terimler.

SINAV TARİHLERİNE YETKİLİ HEYETLER KARAR VERECEK

Özvar açıklamasını şöyle tamamladı: “Tek ders gibi dönem sonu sınavlarının ne zaman ve nasıl yapılacağını üniversitelerimizin yetkili kurullarının belirleyeceği kararlaştırılmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu