Ekonomi

Tatile gitmek isteyenler erken rezervasyon dönemine yoğun ilgi gösteriyor.

Tatile gitmek isteyenler erken rezervasyon döneminde yoğun ilgi gösteriyor.

Yaz boyunca istediği otelde tatil yapmak isteyenler erken rezervasyon yaptırıyor.

Beklenen Avrupalı ​​turist akını ile yaz aylarında otellerde yer kalmayacak.

Turizm acentesi müdürü Ali Çakır:

“Erken rezervasyon yapan misafir her zaman avantajlıdır”

ESKİŞEHİR – Tatil dönemi için erken rezervasyon fırsatlarının yoğun talep gördüğünü belirten turizmciler, erken rezervasyon yaptıranların hem fiyat hem de yer bulma açısından avantajlı olacağını söylüyor.

Turizm bölümünde erken rezervasyon devri 15 Kasım itibariyle başladı. Tatilini yaz aylarında planlayan vatandaşların daha uygun fiyatlarla rezervasyon yapabilecekleri transfer şubat ayına kadar devam edecek. Turizm acentesi işletenlerin tahminlerine göre Şubat ayından sonra otel fiyatlarının ciddi oranda artması bekleniyor. Fiyattan çok ülkemizde beklenen Avrupalı ​​turist akını nedeniyle yaz aylarında otellerde yer olmayacağı düşünülürken, departman yetkilileri erken rezervasyonun değerli olduğunu belirtiyor.

“Şubat ayından sonra fiyatlarda ciddi artış bekliyoruz”

Turizm Acente Müdürü Ali Çakır, vatandaşların erken rezervasyon döneminde ciddi bir yoğunluk gösterdiğini belirterek, “15 Kasım itibariyle erken rezervasyon dönemi başladı. Şu anda çok önemli bir yoğunluğumuz var. Otel fiyatlarının özellikle son 2 yıldır, tüm misafirlerimiz Kasım ve Aralık ayı başlarında bir an önce geliyorlar.Yaz aylarında rezervasyonlarını yapıp daha hesaplı ve ekonomik tatil yapmak istiyorlar. Şu anda sayımız yüksek seviyede. Bu dönemde rezervasyon yaptırırlarsa bundan çok önemli bir şekilde faydalanmış olacaklar. Özellikle Aralık, Ocak ve Şubat döneminden sonra fiyatlarda ciddi artış bekleniyor” dedi.

“Rezervasyondan sonra oteli arayıp onay vermeniz gerekiyor”

Otel rezervasyonu yapılırken bilinen, bilinen ve güvenilir acentelerin tercih edilmesi gerektiğini belirten Ali Çakır, vatandaşları dolandırılmaması konusunda uyardı, “Merdiven altı denen, ne olduğu belli olmayan, ne olduğunu anlayamadıkları firmalardan uzak durmalılar. Rezervasyon yapıldı. İlginç bir fiyat varsa uzak dursunlar. Rezervasyon Yaptırdıkları oteli mutlaka arayıp rezervasyonlarının teyidini almalılar” dedi.

“Erken rezervasyon hem fiyat hem de müsaitlik açısından avantajlıdır”

Çakır, Avrupalı ​​turistlerin yoğun talep göreceği tatil sezonunda otellerin çoğunda yer kalmayacağını bu nedenle erken rezervasyonun daha büyük önem taşıdığını belirtti.

“Ülkemizde çok önemli anlamda turist bekleniyor. Bakanın açıklamalarında sektör temsilcileri olarak bunu gördük. Özellikle Avrupa’dan Türkiye’ye misafir gelecek. O bölgeden daha çok misafir bekleniyor. Bekliyoruz. sadece akdeniz bölgesinde değil, istanbul ve marmara bölgesi, ege bölgesi, bodrum ve marmaris destinasyonunda da çok önemli bir yoğunluk.elbette erken rezervasyon yaptıran misafirin her zaman avantajı vardır. “Temmuz ayında gitmek isteyenler fiyat artışını kabul etseler bile ödedikleri numara kadar yer bulamayabiliyorlar. Erken rezervasyon iptal sigortası bulunmaktadır. Bu sigortadan yararlanmaları halinde tatile gitmeden 3 gün öncesine kadar ödedikleri sigorta bedelinin tamamını geri alabilirler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu