Ekonomi

Türk Hava Yolları’nın uçak sayısı 400’e ulaştı

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, şirketin filosundaki uçak sayısının 400’e ulaştığına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı:

“Bu hafta itibari ile 400. uçağımız filomuza katılmıştır. Boya işlemi Atatürk Havalimanı THY Teknik Tesislerimizde yapılacaktır. Diğer tüm uçaklarımız gibi kendilerine de kazasız uçuşlar, hayırlı ve bereketli uçuşlar diliyoruz. 4 Mart Cumartesi günü bu uçakla ilgili keyifli ve anlamlı bir düzenleme yapmak üzere.”

Depremi simgeleyen mahalleye isim verilecek

Bolat, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle 400’üncü uçağa özel bir isim vermek istediklerini kaydetti. “THY olarak bir klasiğimiz uçaklarımıza illerimizin, ilçelerimizin isimlerini vermektir. Bugüne kadar bütün illerimizin, büyük ilçelerimizin isimlerini uçaklarımıza verdik. Bu uçak millet olarak birliğimizi simgeleyen bir semboldür. depremden sonra yaraları kısa sürede saracağımızı ve depremzedelere daha güçlü, daha keyifli yeni yerleşim yerleri kazandıracağımızı, ilçenin ismi olmasını istiyoruz.”terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu