Haber

UEDAŞ ekipleri Hatay’da onarım çalışmalarını sürdürüyor

Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı öncülüğünde ULUDAĞ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ekipleri; Depremin ilk gününden beri Hatay’da durmadan çalışıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da UEDAŞ ekipleri ilk günden bu yana çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı öncülüğünde, AFAD ve TEDAŞ koordinasyonunda kentin mahallelerinde görev yapan UEDAŞ saha grupları, trafo bölgelerinde bakım ve onarım sağlarken, güç sürekliliği için güçlendirme sağlıyor. aydınlatma, ek direkler ve iletken çizimi gibi çalışmalarla.

Afet bölgesindeki ekiplerin alternatif güç kaymasının teknik detaylarını anlatan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “Depremin olduğu ilk gün UEDAŞ arama kurtarma ekibimiz bölgeye ulaşarak 2’yi çekmeyi başardı. 89. saatte enkazdan sağ olarak çıkan insanlar.Eş zamanlı olarak bölgeye yardım tırlarımızı gönderdik.Bir yandan da destek ekipleri ile birlikte toplam 30 kişilik ekibimiz Hatay’a ulaştı.O gün başlayan çalışmalar bugünde devam ediyor.Elektrik dağıtımının bütün görevlerini yerine getiriyorlar.Güçlü ve meşakkatli bir süreç.Biz Toroslar EDAŞ olarak sahada yeterli koordinasyon ile elektriğin en hızlı şekilde ulaştırılmasını sağlıyoruz.Çalışmalar devam ediyor. Burada 15 günde bir dönüşümlü olarak görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize verilen görevi son güne kadar yerine getireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu