Haber

Yeni Bir Tinder Avcısı: İstanbul’da Okuyan Afrikalı Öğrenci Milyonlarca Lira Dolandırdı

Hollanda’da bir üniversitede öğretmenlik yapan Belçikalı profesör Carolina Berrocal, Tinder’da tanıştığı Sierra Lione’dan İstanbul’da okuyan Afrikalı öğrenci Alie Koroma tarafından dolandırıldı. Berrocal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu ve soruşturma başlatıldı.

Tinder Hunter bu kez İstanbul’da

Netflix’te yayınlanan Tinder Hunter adlı belgeselde Simon Leviev adlı İsrail vatandaşının Avrupa’da çok sayıda kadını dolandırdığı ortaya çıktı.

İstanbul’da okuyan Afrikalı bir öğrenci de milyon liralık Tinder dolandırıcılığı yaptı.

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre;İstanbul Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Bölümü’nde okuyan Sierra Lione’lu Alie Koroma hakkında soruşturma başlatıldı.

Kendini Hollandalı olarak tanıttı.

Rotterdam International Business School’da Profesör olan Carolina Berrocal, 2020 yılında 2 çocuğunun babasını kaybedince bunalıma girdi. Belçika’da yaşayan bayan bu yıl Tinder’a üye oldu. Kısa süre sonra Hollandalı Patrick Anderson ile tanıştı. Kısa sürede ikili arasında bir bağ oluştu. Yol ve köprü projelerinde çalışan bir mühendis olduğunu söyleyen Anderson, makine ve parça almak için kısa bir süreliğine İstanbul’a gideceğini anlattı.

İstanbul’a geldiğini öne süren adam, makine alımı için ödeme yapmak istediğini, internetin bile çalışmadığı için yapamayacağını savunarak profesörden şirkete 300 bin dolar göndermesini istedi. hesabında 690 bin dolar olmasına rağmen. Erkek arkadaşını zor duruma sokmak istemeyen Berrocal parayı çöpe attı. Kısa bir süre sonra, otelde mahsur kaldığımı söyleyerek nakliye için 5.000 dolar, geçen gün için 8.500 dolar istedi.

Para istekleri bitmedi

Çiftin bağı günden güne ilerlerken, Anderson’ın talepleri de arttı. Hesabının bloke edildiğini iddia ederek sevkiyatın anlaşıldığı gibi gerçekleşmediğini, müteahhitle sorun yaşamamak için 48 bin dolara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Daha sonra duygu sömürüsüne başvurdu ve işlerin iyi gitmediğini belirterek 27 bin dolar daha istedi. Durumdan şüphelenen hanım bu son olur diyerek havaleyi yaptı ve gönderdiği paranın tamamını istedi. Aksi takdirde bir daha görüşmeyeceğini söyleyen bayanın sözlerini dikkate almayan Anderson, sahte belge ile kendisine 10 milyon dolar gönderildiğini belirterek, hesabındaki blokeyi kaldırmak için 200 bin dolara ihtiyacı olduğunu söyledi; Carolina şüphelerinin peşine düştü.

Erkek arkadaşı olduğunu sandığı adamı araştırmaya başlayan profesör hanım, Patrick Anderson isminin sahte olduğunu ve fotoğraftaki kişinin Amerikalı yaşam koçu olduğunu, kesin hesabın Romanya’da bir kadını dolandırdığını öğrendi. prof. Berrocal para gönderdiği kişilere ulaştı ve kişinin Sierra Leone’den İstanbul Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Alie Koroma olduğunu öğrendi.

Soruşturma başladı

Delilleri avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ileten Belçikalı kadın, Tinder aracılığıyla tanıştığı kişinin güvenini kazandıktan sonra kendisiyle arkadaş olduğunu iddia etti. Toplam zararın 7 milyon 500 bin lira olduğunu belirterek, Sierra Leone’den Alie Koroma konusunda hata yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu