Haber

Yunusemre Belediyespor Tekvandocu Selvinaz Küçükcankurtaran Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı

Yunusemre Belediyesi sporTürkiye’nin başarılı tekvandocusu Selvinaz Küçükcankurtaran, Milli Takım Seçme birincisi olarak Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Yunusemre Belediyespor’un Türkiye şampiyonu tekvandocu Selvinaz Küçükcankurtaran, Bursa’da düzenlenen Yıldızlar Milli Takım Seçmelerini kazanarak 28-31 Ağustos tarihlerinde Bosna-Hersek’in Saraybosna kentinde yapılacak Yıldızlar Dünya Tekvando Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. 1.60 cm’lik ay yıldızlı formayı giyecek olan Selvinaz, elde ettiği başarı ile Manisa tekvando camiasını sevindirdi. Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan, tekvandonun madalya kazanması çok zor bir spor olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’de yüzlerce kulüp arasından başarı göstererek Dünya Şampiyonası’na sporcu göndermenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Türk tekvandosuna yeni bir yetenek kazandırdıkları için mutlu olduklarını ifade eden Alkan, “Bursa’da 9 maç kazanıp ardından milli takım seçmelerini kazanan Selvinaz kızımızı ve başarıda emeği geçen antrenörlerimizi kutluyorum. Bir haftada çifte sevincimiz oldu. Çok mutluyuz. Sporcumuzun uluslararası organizasyonlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine canı gönülden inanıyoruz” dedi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu