Haber

Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi’nde Yeni Sezon Açıldı

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek ve Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Yalnızçam Kayak Merkezi’nin yeni sezonuna ‘Merhaba’ dedi.

Ardahan’a 20 kilometre uzaklıktaki çam ağaçlarıyla kaplı Yalnızçam Kayak Merkezi’nde, son günlerde yaşanan yoğun yağışların ardından kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşması üzerine kayak sezonu törenle açıldı. Törene Vali Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Faruk Demir, protokol üyeleri ve çok sayıda kayaksever katıldı.

Kayak sporcularının gösterisi eşliğinde gerçekleştirilen açılış töreninin ardından vatandaşlar kristal karda kayak yapmanın keyfini yaşadı.

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, açılışta yaptığı konuşmada, hasretle kar yağışını beklediklerini, son günlerde etkili olan kar yağışlarının ardından kentte kayak sezonunu açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Vali Çiçek, “İklimin ılıman olması nedeniyle sezon geç açıldı. Ancak Ardahan’a kar çok yakışıyor. Kayak Yalnızçam Kayak Merkezi’ne çok yakışıyor. Kar yağışını özledik. İnşallah çok keyifli bir dönem olacak. tüm kayak severleri, Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi’ne davet ediyorum. Toplamda 12 kilometreye varan pistlerimiz var. 4 farklı hatta kayak severlere hizmet veriyoruz. Ayrıca 75 yataklı otelimiz de var. Kayak merkezine 20 kilometre uzaklıkta. Ardahan merkezden.Uzmanlara göre kayak açısından Türkiye’nin kar kalitesi açısından en iyi ve en kaliteli kayak merkezi burası. Bu nedenle tüm kayak severleri davet ediyorum” dedi.

Kayak tutkunu Uğur Dündar, Türkiye’nin en iyi kar kalitesine sahip olduklarını belirterek, “Yalnızçam Kayak Tesisleri açıldı. Kar kalitemiz optimum seviyede. Kayak severleri buraya bekliyoruz.” – ARDAHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu