Ekonomi

Çarşamba Tekstilkent’teki yeni fabrika için imzalar atıldı

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Tekstilkent’te çorap üretimi yapacak fabrika için firma yetkilileriyle imza attı.

Çarşamba Belediyesi’nin ilçede üretimi ve istihdamı artırmaya yönelik yürüttüğü çalışmalar sürüyor. Çarşamba Tekstilkent projesi ile 13 tekstil fabrikası ilçeye kazandırılacak. İlk etap arsa satışı gerçekleştirilen Tekstilkent’in ikinci etap satışları yakında başlayacak. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 94 bin metrekare arsa üzerine kurulan Tekstilkent projesinde; 15 bin metrekare alana çorap fabrikası kuracak özel şirketin yetkilileriyle imza attı.

“Şirketimize ve Çarşamba’ya hayırlı olsun”

Tekstilkent projesi hakkında açıklamalarda bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Tekstilkent’te 8 parselin tahsis ve satışını gerçekleştirdik. 15 bin metrekarelik alana çorap üretim fabrikası kurmak için firma ile ilk sözleşmemizi imzaladık. metrekare.Firma sahiplerine hayırlı uğurlu olsun.Sanayi Odası Başkanımız Ayhan Sonkaya’ya teşekkürlerimi sunarım.Tekstilkent projemizde çalışmalarımız devam ediyor.İkinci etap satışlarımızı da yakında gerçekleştireceğiz.Birlikte. Çarşamba Organize Sanayi Bölgemiz ve Çarşamba Tekstilkent projemizle ilçemizde üretime, istihdama ve kalkınmaya büyük katkılar sağlamayı hedefliyoruz.Organize Sanayi Bölgemizdeki fabrikalar yükselmeye devam ediyor, istihdam başladı.İnşallah çarşambamızı güzel geçireceğiz. Göçmen yeri Vatandaşlarımızdan aldığımız güçle bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz.Çarşamba günümüzü en keyifli hale getirmeyi hedefliyoruz. Çarşambamıza ve çarşambamızda iş bekleyen hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu