Haber

Cevdet Yılmaz: Gündemimiz hayallerle hedefleri buluşturmak

ANKARA (İGFA)- Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde; Bakanlar ve ekonominin tüm paydaşlarının katılımıyla “2023 2. Yarıyılı İş Dünyası STK’ları ile İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığındaki ekonomi ve istişare toplantısı sona erdi.

Yılmaz toplantının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İş dünyamız ve STK’larımızla istişareleri katılımcı bir anlayışla önemsiyor, politikalarımızı her zaman birlikte belirliyor ve yeniden elimizi taşın altına koyuyoruz. Fiyat istikrarı ve enflasyon” dedi. kamu ve özel olarak odaklandığımız bir olgudur.” Şubenin tam bir kararlılıkla üstesinden gelebileceği bir olgudur. Ekonomimizin güçlü yönlerini pekiştirirken tedbir gerektiren konuları kararlılıkla ele alacağız. Enflasyonu kalıcı olarak düşürmek, hayat pahalılığına son vermek ve Türkiye’yi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmak ana gündemimizdir.”

Makroekonomik hedefleri ve ekonomideki yol haritamızı içerecek Orta Vadeli Program hazırlıklarının iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve meslek kuruluşlarının görüşleri alınarak ilerlediğini kaydeden Yılmaz, “Son dönemde karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. iş dünyası, personel, işveren ve memur sendikaları temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunarak, tarım dairesi, tarım şubesi ve toplumun çeşitli kesimlerinin temsilcileri ile bir araya gelip görüşlerini alarak OVP hazırlıklarını tamamlayacağız, Türk Yüzyılını bir vizyon olmaktan çıkarıp gerçeğe dönüştürmek ancak bir arada durmakla mümkündür.Fikir ve eylem olarak katkılarından dolayı kendilerine teşekkür eder, toplantımızın hayırlara vesile olmasını dilerim.”

ivrindihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu