Yaşam

Kudüs Fatihi Selahhaddin Eyyubi 1. Bölüm Tek Parça İzle Ekranı: Kudüs Fatihi 1. Bölüm Tek Parça Full İzle

TRT1 ekranları dün özgün bir diziyle izleyicisine heyecanlı anlar yaşattı. Yeni dizi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi ilk bölümüyle izleyiciyle buluştu. Başrollerini Uğur Güneş ve Lisanın Döğer’in paylaştığı dizide yaşananlar büyük merakla takip edildi. Akli Sinema’dan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, ilk bölümünü kaçırıp tekrar izlemek isteyenler için; Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, ilk bölüm, tek kesim, tam ekran…

Birinci bölümde Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi; 12. yüzyılda Haçlı istilalarının İslam Dünyasını da etkilemesiyle Müslümanlar arasındaki birlik ve beraberlik tamamen bozuldu.

Başta Kudüs olmak üzere birçok İslam ülkesi Haçlıların eline geçti.

Selahaddin ise çocukluğundan itibaren ‘Dünya için adalet, Kudüs için özgürlük’ düşüncesiyle yetiştirildi.

Aynı zamanda bu yolda Haçlılara karşı durup onlarla savaşan Zengi Devleti’nin koruması altındaki Serhad Gazi’nin de başıdır.

Tapınak Şövalyeleri, Kudüs’ün kilit noktası olan Ascalan şehrini kuşattı. Aşkalan düşerse Kudüs güçlenecek ve Zengi’nin toprakları tehlikeye girecektir. Selahaddin bunu önlemek için her şeyi yapmaya hazır.

Ascalanyalılara yardım etmek istiyor. Ancak ortaya çıkacak büyük bir sorun var; Asqala halkı Zengilere düşman oldu.

Bu durumda Selahaddin’e devletten izin verilmeyecektir. Ancak bu onu durduramayacak ve konseyin kararına rağmen Aşkalanlara yardım edecektir. Bu da daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Aşkalan emirinin kızı Süreyya ile savaşın ortasında karşılaşmaları her şeyin başlangıcıydı.

Birbirlerine bakışlarından aşkları kıvılcımlanan çiftin hayatı oldukça zorlaşacaktır. Çünkü savaşta birleşmiş olsalar da düşman tarafına mensupturlar.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 1. Bölüm Tek Kesim Görüntüleme Ekranı

KUDÜS FATİHİ SELAHADDİN AYYUBİ BİRİNCİ BÖLÜM BİRİNCİ MODÜL TAM İZLEYİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu