Haber

Türk Halterciler Bulgaristan’da Büyük Başarıya imza attı

Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nın ilk gününde büyük bir başarıya imza atarak toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan Cansu Bektaş ve Gamze Altun, “İstiklal Marşımızı Sofya’da dinlettik. Gururluyuz ve gururluyuz” dedi. Ülkemiz adına mutluyum.”

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nda kadınlar 45 kilo kategorisinde adeta kendileriyle yarışan ve podyuma ambargo koyan milli sporcular, aynı zamanda rekorlar kırarak geleceğe umut verdi. Cansu Bektaş koparmada 75 kilo kaldırarak birinci olurken, şampiyonada Türkiye’nin ilk altın madalyasını kazandı. Bektaş, silkmede 88 kiloyla ikinci olurken, toplamda 163 kiloyla altın madalya kazanarak şampiyon oldu.

Gamze Altun koparmada 65 kiloda 5. oldu. Altun, silkmede 92 kiloyla altın, toplamda 157 kiloyla gümüş madalyanın sahibi oldu.

Ermenistan’ın ardından ikinci kez Avrupa Şampiyonu olan milli atlet Cansu Bektaş, hedefinin önce Dünya Kupası’nı kazanmak, ardından kilo artırarak Olimpiyat madalyası kazanmak olduğunu söyledi. Genç sporcu, “Öncelikle ülkemi en iyi şekilde temsil etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Zaten Avrupa rekorum vardı, burada kendi rekorumu kırdım. Hedefim Avrupa’dan sonra Dünya Şampiyonası’nda madalya almak” dedi. Bundan sonraki müsabakalarda da tekrar söz veriyorum, Avrupa ve Dünya şampiyonu olacağım.” “Devam edeceğim. Bizi izleyen herkese ve tabii ki öncelikle tüm antrenörlerime ve federasyon başkanımıza teşekkür ediyorum. Yeni hedefim 2028 Olimpiyatları’nda şampiyon olmak.” dedi.

Bir diğer milli sporcu Gamze Altun ise yeni hedefinin Büyükler Dünya Şampiyonası olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl Ermenistan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyayı kıl payı kaçırdığını belirten Altun, “Bu yıl hem altın madalya hem de yeni bir rekora imza attım. Kamp sürecinde çok iyi hazırlandım ama ne olacak bilemezsiniz.” Yarışmada yaşananlar benim için harika bir dönemdi, “Bu yüzden çok memnunum. Madalyalarımı önce hocalarıma, sonra da aileme takdim ediyorum” dedi.

mengenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu